The Boys İncelemesi

The Boys İncelemesi

 The Boys İncelemesi

The Boys

Amazon Prime tarafından izleyicilere sunulan The Boys adlı dizi içerisinde farklı bir süper kahraman dizisi kendini gösteriyor. Süper kahramanların daha çok hayatın içinden karakterler olduğu bu yapım kapsamında, farklı bir fantastik dünyaya adım atma durumu görülebiliyor.

Süper kahraman dizilerine başlamaktan genel olarak kendisini uzak tutan kesime dahi hitap eden The Boys dizisi, süper kahramanların ruhsal durumlarına daha çok yönelen bir yapım olarak görülebiliyor. İlk başlarda bu diziye başlanma konusunda sıkıntı yaşansa da zaman içerisinde bağımlılık yapacak hale gelebiliyor. The Boys dizisinde yer alan süper güçleri olan kişilerin gerek ruh halleri gerekse de yaşantılarıyla insan olan yönlerine daha fazla değiniliyor. Ana karakterlerin de süper kahraman olmalarına rağmen karar verme konusunda sıkıntı yaşayabilecekleri ve bu konuda olusmzu sonuçlar alabilecekleri de görülebiliyor.

The Boys Süper Kahramanlar

Süper kahramanların tam anlamıyla mükemmel olmaktan çıkarılıp, farklı bir kimliğe büründürdükleri bir konumda olan bu filmde süper güçlere sahip olan karakterlerin sayısının oldukça fazla olması da dikkat çekiyor. Ancak The Boys dizisinin olay örgüsü genel olarak en etkili süper kahramanlar olan The Seven grubunun etrafında şekilleniyor. Süper kahramanlar bu grup adı altında birleşerek, diğer süper kahramanlar için lider pozisyonunda da yer alabiliyor.

The Boys adlı dizideki gelişmeler The Seven’ın bir parçası olan A-Train karakterinin genç bir kızı öldürmesiyle başlayan olayları içeriyor. Süper kahraman olarak istemediği bir olayın içerisinde kendisini bulan A-Train karakteri, kendini giderek yalnızlaştıran ve psikolojik buhranlardan çıkmayan bir karakter haline geliyor. Aynı zamanda da olayın örtbas edilmesi adına genç kızın sevgilisi ve ailesine de rüşvet teklif edecek kadar alçalıyor. Gerçek dünyada olan olaylarla süper kahramanların sentezinin bu dizide yapıldığını böylelikle görebilmek mümkün olabiliyor.

Sıradan bir süper kahraman filminde yer alan ana karakterlerin aksine akıl hocası rolünü üstlenen kişiler de yer almaktaydı. The Boys dizisi içerisinde bu detaya yer verilmemekle beraber, kişilerin olumlu ya da olumsuz davranışlarından kendilerinin sorumlu olduğu, gerçek bir dünyayı izlemek de mümkün olabilen bir durumdur.

 

 

BURAYA GÖZ ATMAYA NE DERSİNİZ ?

Bilim Kurgu Konulu En iyi Netflix Dizileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir